total: €0.00 to checkout

Automation for double-leaf swing gate

A double-leaf swing gate drive will allow you to automatically open and close the gate using a remote control, without having to leave your vehicle. It is a convenient solution, which will take care of your security in a situation where you have a short driveway or if you enter your property directly from the street. Before purchasing a specific model of the mechanism, make sure that it can handle the size and the weight of the gate leaf. Study carefully the information provided in the product description or call us and we will happily help you choose the right device.

It is advised that you check the technical parameters of the device to make sure that it will fully meet your needs and preferences. If you want to install the gate drive on your own, please check if the manufacturer recommends it.

 

No products matching your criteria have been found.

How to choose the right mechanism for a double-leaf swing gate?  

The actuators for double-leaf swing gates are made slightly differently that those for industrial entry gates. It is your first criterion for choosing the right one. You need to check if the device parameters match the size and weight of your gate. If they do and these dimensions do fit the right scope, it is going to be a good choise.

Kolejną kwestią do rozważenia jest miejsce montażu mechanizmu. Większość z dostępnych w sprzedaży napędów montuje się bezpośrednio na bramie. Jeśli jednak priorytetem jest dla Ciebie ukrycie mechanizmu lub sama konstrukcja bramy nie pozwala na zewnętrzny sposób montażu, zdecyduj się na napęd do bramy podziemny.

Przed wyborem konkretnego rozwiązania, nie wahaj się skontaktować z nami.  Doradzimy i sprawdzimy, czy wybrane przez Ciebie urządzenie na pewno będzie kompatybilne z parametrami bramy.

What is a good drive for a double-leaf swing gate? 

Wybrane urządzenie powinno być nie tylko kompatybilne z bramą, ale także spełniać Twoje wymagania. Są jednak pewne cechy wspólne wszystkim dobrym napędom. Podczas zakupu upewnij się więc, że dane rozwiązanie spełnia kilka kryteriów:

  • pracuje cicho, płynnie i szybko,
  • jego montaż jest prosty i możesz zrobić to we własnym zakresie,
  • pozwala zaprogramować przynajmniej kilka pilotów do bram,
  • pracuje także w skrajnych temperaturach,
  • zużywa niewiele energii,
  • pozwala na montaż fotokomórek,
  • wykrywa przeszkody i zapobiega awariom,
  • posiada funkcję furtki – otwiera się częściowo dla pieszych,
  • zwalnia bieg bramy przed osiągnięciem krańcowych wartości.

How to install the drive for a double-leaf swing gate? 

Montaż napędu bramy dwuskrzydłowej w większości przypadków będziesz mógł przeprowadzić samodzielnie. Konkretny sposób i zasady poprawnego, bezpiecznego montażu określa producent napędu w instrukcji dołączonej do zestawu.

W niektórych sytuacjach prawidłowy montaż napędu do bramy będziesz musiał poprzedzić przymocowaniem ograniczników krańcowych, których może nie być w zestawie. W kolejnym kroku powinieneś określić i zaznaczyć położenie elementów mocujących siłowników i zamontować je oraz sprawdzić, czy brama się poprawnie otwiera i zamyka. Następnie konieczne będzie doprowadzenie przewodów do siłowników i fotokomórek instalowanych na słupkach bramy (tu w niektórych przypadkach może być potrzebna pomoc elektryka). Przedostatni krok to montaż obudowy sterownika czy centrali.  Po podłączeniu kabla zasilającego i przewodów do centrali będziesz mógł przejść do programowania urządzenia.

How much is the drive for a double-leaf swing gate? 

Automatyka do bramy dwuskrzydłowej może kosztować nieco ponad tysiąc złotych lub nawet kilka tysięcy. Wiele zależy od funkcjonalności, możliwości technicznych i parametrów mechanizmu oraz od jego producenta. Pamiętaj, że wydatek na automaty do bramy to inwestycja w Twój komfort i bezpieczeństwo. Mechanizm ma służyć długo i sprawnie, warto więc (jeśli pozwala na to sytuacja), abyś założył nieco większy budżet i wybrał sprawdzone, polecane przez specjalistów rozwiązanie.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium