total: €0.00 to checkout

Siatki ogrodzeniowe

Siatka ogrodzeniowa to najprostszy, najszybszy i najtańszy sposób na zabezpieczenie dowolnej wielkości terenu czy działki (także łąki, lasu czy sadu). Może pełnić tę funkcję jedynie tymczasowo lub na stałe. Siatka ogrodzeniowa obsadzona iglakami czy inną roślinnością stworzy wyjątkowy płot, który będzie skrywał dom i ogród przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Ponadto siatkę zamontować możesz samodzielnie (bez pomocy fachowców), a jej transport możliwy jest nawet w małym samochodzie osobowym.

Jak możemy Ci pomóc?

W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje siatki ogrodzeniowej – plecione i zgrzewane, o różnej grubości drutu i zabezpieczone przed rdzewieniem (ocynk lub PCV). Sprzedajemy także wszystkie niezbędne akcesoria montażowe (słupki, napinacze, druty naciągowe).

Siatki - karta produktu

  

No products matching your criteria have been found.

Woven wire mesh

Siatka ogrodzeniowa pleciona tworzona jest ze stali. Cienkie druty łączone są ze sobą i tworzą powtarzalny wzór – tzw. oczka siatki. Ich wielkość może być różna – wiele zależy od samej grubości drutu. Im mniejsze oczka siatki, tym większa jej sztywność, a co za tym idzie – wytrzymałość. Miej jednak na uwadze, że zarówno grubość drutu, jak i wymiary oczek, będą miały wpływ na całkowitą masę siatki, co może wiązać się z koniecznością zwiększenia liczby słupków ogrodzenia. Siatka pleciona dostępna jest w różnych wysokościach, a kupuje się ją na metry.

Welded wire mesh

Nieco inaczej produkuje się siatkę zgrzewaną. Przede wszystkim używa się tu drutu bardzo twardego i odpornego na naprężenia. Stalowe druty układa się poziomo i pionowo i zgrzewa na każdym oczku. Rozplątanie się drutu czy jego pęknięcie jest w tym wypadku niemal niemożliwe. Siatka zgrzewana jest bardziej twarda i sztywna, dzięki czemu montaż ogrodzenia jest nieco łatwiejszy i szybszy (nie trzeba jej intensywnie naciągać). Równo ułożone prostokątne oczka siatki wyglądają estetycznie, a całe ogrodzenia ma szanse przetrwać kilka czy nawet kilkanaście lat bez konieczności napraw.

Siatka ogrodzeniowa powlekana

Niezależnie od tego, czy siatka ogrodzeniowa jest pleciona, czy zgrzewana, każdą z nich pokrywa się dodatkową powłoką, która ma zabezpieczyć metal przed niską temperaturą i wilgocią. Może to być PCV, czyli tworzywo sztuczne (polichlorek winylu), z którego robi się na siatce powłokę cienką, ale równomiernie położoną. Taka powłoka PCV może mieć różny kolor np. zielony, szary czy brązowy. PCV dobrze chroni stal przed niekorzystnymi czynnikami i zapobiega korodowaniu. Jeszcze lepiej działa cynkowanie. W tym przypadku siatka powleczona jest warstwą cynku, który tworzy silnie przylegającą powłokę. Jest to zabezpieczenie antykorozyjne, ale chroni także przed uszkodzeniami np. pęknięciami. Siatka ocynkowana może być nieco droższa.

Panel wire mesh

Siatką ogrodzeniową panelową bywa często nazywane standardowe ogrodzenie panelowe. Jest nieco droższą alternatywą dla siatki, ale jest to rozwiązanie trwalsze i bardziej estetyczne. Takie ogrodzenie składa się z paneli utworzonych z zupełnie sztywnego i grubego drutu. Panele mogą także być wyposażone w przetłoczenia – charakterystyczne wygięcia w kształcie litery „V”. Ogrodzenie panelowe mocuje się to słupków bez konieczności fundamentowania.

How to install a wire mesh fence 

Siatkę ogrodzeniową zamontować możesz samodzielnie i nie wymaga to dostępności drogich narzędzi i fachowej wiedzy czy doświadczenia. Oczywiście wcześniej musisz odpowiednią ilość materiału – a więc zmierzyć obwód działki i wyliczyć optymalną liczbę słupków. Powinieneś też od razu zdecydować się na sposób montażu słupków:

  • bezpośrednio w ziemi (wyłącznie w przypadku rozwiązania tymczasowego),
  • w zalanych betonem dołkach,  
  • osadzonych na podmurówce.

Oczywiście ogrodzenie z siatki osadzone na murkach będzie bardziej stabilne, jednak słupki zalane betonem są wystarczającym zabezpieczeniem konstrukcji.

The essential installation elements

Poza samą siatką będziesz jeszcze potrzebować:

  • słupków (początkowych, narożnych i pośrednich),
  • przelotek do słupków,
  • obejm montażowych,
  • napinaczy drutu,
  • drutu naprężającego,
  • prętów napinających.

How to install the fence

Po odpowiednim przygotowaniu terenu, gdy już usuniesz wzdłuż linii przyszłego ogrodzenia wszelkie kamienie czy patyki, powinieneś wytyczyć lokalizację słupków – najlepiej co 2-3 m. Następnie musisz wykopać dołki pod słupki (sprawdzi się świder ręczny) lub pod fundamenty podmurówki. Koniecznie pamiętaj o dobrym wypoziomowaniu słupków! Kolejno powinieneś zalać je betonem, który musi dobrze wyschnąć i się związać, więc do pracy możesz powrócić dopiero po określonym czasie. 

Pomiędzy słupkami ogrodzenia musisz najpierw zamocować drut naprężający, a na początkowych i narożnych także napinacze. Następnie wystarczy już rozciągnąć siatkę na ogrodzeniu i przymocować ją do słupków pośrednich. Kolejno dokładnie sprawdź poziom naprężenia (ewentualnie popraw napięcie) i przyczep siatkę do drutów naprężających.

Tania siatka ogrodzeniowa od Polargos

Cena siatki ogrodzeniowej jest stosunkowo niska, dlatego jest to najtańszy sposób ogrodzenia posesji. Taśma ogrodzeniowa na metry sprzedawana jest w różnych wysokościach i o różnych parametrach technicznych. W naszym sklepie sprzedajemy siatkę Polargos, która kosztuje około kilkudziesięciu złotych za 10 m. Dzięki kompaktowemu zwijaniu transport, montaż i demontaż siatki jest prosty i szybki.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium